0

دست‌کم ۲۷ نفر بر اثر آتش‌سوزی «عمدی» در یک درمانگاه در ژاپن کشته شدند

بازدید 71دست‌کم ۲۷ نفر بر اثر آتش سوزی در یک درمانگاه روانپزشکی در شهر اوساکای ژاپن جان خود را از دست دادند. پلیس در حال تحقیق در مورد احتمال عمدی بودن این حریق است.

رسانه‌های محلی از قول شاهدان عینی می‌گویند که قبل از شروع آتش‌سوزی در حوالی ساعت ۱۰ صبح روز جمعه، مردی با کیسه‌ای حاوی مایعات وارد درمانگاه شده است.

خبرگزاری ژاپنی کیودو گزارش داد، این فرد که مردی ۵۰ یا ۶۰ ساله است پس از ورود به این ساختمان اداری در یکی از محلات شلوغ شهر اوساکا مایعات همراه خود را در اطراف دستگاه حرارتی ساختمان پخش کرده و آتش‌سوزی از این نقطه شروع شده است.

رسانه‌های محلی دیگر نیز گزارش دادند که این فرد از بیماران درمانگاه روانپزشکی بوده و دقایقی پس از ورود او به درمانگاه آتش‌سوزی شروع شده است. رادیو تلویزیون ملی ژاپن ( ان اچ کی) گزارش داد فردی که تصور می شود این حریق را به وجود آورده به بیمارستان منتقل شده و حالش بسیار وخیم است.

یکی از پزشکان بیمارستانی در نزدیکی محلی آتش سوزی به خبرگزاری رویترز گفت اکثر کسانی که جان خود را از دست داد‌ه اند کادر درمانی و یا بیماران این درمانگاه بودند.

رادیو تلویزیون ملی ژاپن ساعاتی پس از وقوع این حادثه تعداد قربانیان را ۲۴ نفر اعلام کرد ولی اداره آتش‌نشانی شهر اوساکا به خبرگزاری رویترز گفت حداقل ۲۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آتش‌سوزی به فاصله ۳۰ دقیقه تحت کنترل درآمد و به نظر می‌رسد که محدود به بخشی از طبقه چهارم ساختمان بوده است که درمانگاه روانپزشکی در آن قرار دارد . تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که شعله‌های آتش فقط در پنجره‌های طبقه چهارم و بخشی از سقف ساختمان زبانه می‌کشید.

نخست وزیر ژاپن ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه به خانواده‌های قربانیان تسلیت گفت و افزود که نهادهای مسئول مشغول تحقیق در مورد دلایل وقوع آتش‌سوزی هستند.

وبسایت درمانگاه روانپزشکی پس از وقوع این حادثه قابل دسترس نبود ولی مطالب موجود در بایگانی‌های اینترنتی نشان می‌دهد افرادی را که مشکلات روحی- روانی مثل افسردگی و بی‌خوابی دارند و یا دچار عوارض کم‌خونی بوده‌اند درمان می‌کرده و در زمینه کمک به بازگشت به بازار کار نیز به بیماران مشاوره می‌داده است.

با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز؛ ش.ر/س.نSource link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :