0

درگیری نیروهای مرزی جمهوری اسلامی با طالبان

بازدید 21<![CDATA[16 ساعت،28 دقیقه

استان‌وایر- نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی بعد از ظهر روز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰، در منطقه «شغالک» در نزدیکی ولایت «نیمروز» افغانستان با نیروهای «طالبان» درگیر شدند.

براساس ویدیوهایی که روز چهارشنبه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، نیروهای مرزبانی دو کشور با شلیک سلاح‌های سبک و سنگین با یک‌دیگر درگیر شدند.

خبرگزاری «تسنیم»، نزدیک به سپاه پاسداران با تایید درگیری، این حملات را «سوءتفاهم مرزی» خواند.

تسنیم نوشته است این درگیری به دلیل عبور کشاورزان ایرانی از دیواره‌هایی که در خاک ایران با هدف مقابله با قاچاق‌چیان و اشرار کشیده شده است، آغاز شد.

این خبرگزاری نوشت: «امروز برخی از کشاورزان ایران با عبور از این دیوارها، ولی در داخل مرزهای ایران حضور داشته‌اند اما به واسطه وجود این دیوارها، نیروهای طالبان تصور می‌کنند که به مرز آن‌ها تجاوز شده است.»

براساس گزارش‌های غیررسمی، تعدادی از پاسگاه‌های مرزی جمهوری اسلامی توسط نیروهای طالبان تصرف شده‌اند.

تسنیم با اشاره به این که درگیری پایان یافته است، به نقل از یک منبع آگاه خبر تصرف پاسگاه‌های مرزی توسط نیروهای طالبان را تکذیب کرد.

هم‌چنین گفته شده است که ابتدا نیروهای طالبان به سوی ایرانیان شلیک کرده‌اند.

براساس آخرین گزارش‌ها از رسانه‌های ایران، نیروهای طالبان به ساکنان روستاهای مرزی در ولایت نیمروز دستور داده‌اند تا هر چه سریع‌تر روستاها را به دلیل شدت درگیری‌ها با نیروهای نظامی ایران ترک کنند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :