0

درگذشت دبیر تکواندو قم ۳ روز پس از مراسم عزاداری ویژه فدراسیون تکواندو

بازدید 18<![CDATA[19 ساعت،27 دقیقه

استان‌وایر – «محمدرضا سلیمانی مطلق»، دبیر هیات تکواندوی استان قم به دلیل آن‌چه «باشگاه خبرنگاران جوان» نارسایی کبد عنوان کرد، درگذشت.

«بهرام سرمست»، استاندار قم در پیام تسلیت خود، محمدرضا سلیمانی مطلق را از نیروهای یگان حفاظت نیروی انتظامی و از ماموران حفاظت استانداری معرفی کرد.

در مورد محمدرضا سلیمانی که از منصوبان «محمد پولادگر»، رییس فدراسیون تکواندو ایران بود، گفته می‌شد از نیروهای امنیت اطلاعات سپاه بوده است که در سال‌های گذشته به نیروی انتظامی مامور شده بود.

۲۶ شهریور، سایت رسمی فدراسیون تکواندو از برگزاری مراسم عزاداری، مداحی و سینه‌زنی برای سلامتی و شفای محمدرضا سلیمانی مطلق، دبیر هیات تکواندو این استان خبر داده بود. سایت رسمی فدراسیون تکواندو هم‌چنین نوشته بود برای سلامتی عاجل سلیمانی مطلق، یک گوسفند نیز ذبح شده است.

سه روز پس از این مراسم، دبیر هیات تکواندو استان قم درگذشت.

محمد پولادگر، رییس فدراسیون تکواندو ایران از روحانیون تحصیل کرده در حوزه علمیه قم است که از سال ۱۳۷۹ تاکنون ریاست این فدراسیون را بدون وقفه در اختیار دارد.

از او واکنش‌ها و تصمیماتی خاص در راس فدراسیون تکواندو به یادگار مانده است. با آغاز همه‌گیری کرونا، گروهی از تکواندوکاران سرشناس ایران با ساخت ویدیویی، به چالش «درخانه بمانیم» پیوستند. پولادگر این ویدیو را نشانه‌ای از «تهاجم فرهنگی» خواند و با دستوری ۱۰ ماده‌ای به هیات‌های تکواندو استان‌ها، خواهان برخورد با ورزشکاران خاطی و فعال در شبکه‌های مجازی شد.

در این ابلاغیه به‌تمامی روسای هیات‌ها دستور داده شده بود که ورزشکاران را به مواردی مانند «رعایت شوونات اسلامی در روابط محرم و نامحرم»، «رعایت شوونات اسلامی در فضای مجازی»، «پایبندی به سیاست‌های خارجی جمهوری اسلامی در ورزش»، «پرهیز از حرمت‌شکنی»، «اجتناب از مدل‌های آرایشی و پیرایشی»، «پرهیز از بازنشر و تبلیغات اخبار رسانه‌های معاند انقلاب»، «پرهیز از شرکت در مصاحبه آنلاین با افراد ناشناس» و «عدم حضور در کمپین‌های ناشناخته» اجبار کنند.

محمد پولادگر هم‌چنین مسابقات تلفیقی تکواندو و قرآن‌خوانی را در سال ۱۳۹۸ با بودجه‌ای بیش از هشت میلیارد تومان در ایران برای ورزشکاران نوجوان و جوان برگزار کرده بود؛ مسابقاتی که ورزشکاران پس از مبارزه باید در رقابت قرآن‌خوانی شرکت می‌کردند.

محمدرضا سلیمانی مطلق، دبیر متوفی هیات تکواندو قم از نزدیک‌ترین مدیران به پولادگر بود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :