0

درخواست شکایت از خودروسازان به دلیل باز نشدن ایربگ‌ها در تصادف بهبهان

بازدید 17<![CDATA[6 ساعت،21 دقیقه

استان‌وایر- به دنبال حادثه تصادف زنجیره‌ای خودروها در جاده بهبهان ـ اهواز، کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری از دادستان خواست علیه خودروسازان داخلی و متولیان استاندارد اعلام جرم شود.

درخواست کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری در پی سخنان سید کمال هادیانفر؛ رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی کشور مطرح شده است که در آن گفته بود ایربگ هیچ کدام از خودروها در تصادف زنجیره‌ای بهبهان باز نشد.

در تصادف زنجیره‌ای بیش از ۵۰ خودرو در جاده بهبهان ـ اهواز که صبح روز دوشنبه ۲۰دی ماه ۱۴۰۰ رخ داد، پنج نفر شامل یک زن و چهار مرد کشته و ۴۱ نفر شامل پنج زن و ۳۶ مرد مصدوم شدند.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز روز چهارشنبه، ۲۲ دی، در مطلبی که در سایت این کانون منتشر کرد آورده است: «تمرکز بر اقدامات پیشگیرانه و تعقیبی از حیث جنبه عمومی جرم مورد مطالبه عمومی است تا به تعبیر رئیس پلیس راهور کشور «ارابه مرگ» در اختیار شهروندان قرار نگیرد.»

بنابر اعلام پلیس راهور ایران ۵۹ خودرو در تصادف زنجیره‌ای در بهبهان با هم برخورد کردند که ۲۸ خودرو آسیب جدی دیده‌اند. از این تعداد ۲۷ خودرو تولید ایران‌خودرو و سایپا و یک دستگاه هیوندای بوده است که بنابر اعلام پلیس، ایربگ در هیچ کدام از خودرو‌های ایرانی باز نشد.

بنا بر اعلام پلیس راهور ایران در هر ساعت نزدیک به دو نفر در کشور بر اثر تصادف جان می‌بازند و به‌ازای هر نفر فوتی در اثر تصادف، ۲۰ تا ۲۵ نفر مجروح می‌شوند.

پیش از این نیز رییس سابق پلیس راهور کشور گفته بود که آمار تلفات تصادفات در ایران با دست‌کاری کم نشان داده می‌شود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :