0

دادگستری لرستان: دو نفر به اتهام آتش زدن پمپ بنزین اعدام شدند

بازدید 16<![CDATA[14 ساعت،18 دقیقه

استان‌وایر – رییس کل دادگستری لرستان گفت دو «نیروی اخراجی نظامی» که در دهه فجر ۱۳۹۷، پمپ بنزین «دره‌گرم» خرم آباد را به آتش کشیده بودند، اعدام شدند.

به گزارش «ایسنا»، «محمد رزم»، روز پنج‌شنبه، ۲۳ دی ۱۴۰۰، گفت وقوع این آتش سوزی در بهمن ماه آن سال، منجر به مرگ دو مامور نیروی انتظامی شد.

رزم با اشاره به اعدام دو شهروند در ماجرای این آتش سوزی گفت، محاکمه و اجرای حکم «در کمترین زمان صورت گرفته است.

رییس کل دادگستری لرستان توضیحی در خصوص محل و زمان اجرای حکم ارائه نکرد.

پیش از این هویت این دو نفر « جهانبخش عباسی» و «مهران نقدی» اعلام شده و مدیر کل دادگستری لرستان نیز گفته بود آنان «از نیروهای اخراجی دستگاه‌های نظامی» بودند.

«سازمان حقوق بشر ایران» در خصوص اعدام این دو شهروند نوشت که اعدام این دو نفر به اتهام‌های «محاربه» و «افساد فی الارض» صورت گرفته و این اتهامات برای طیف گسترده‌ای از جرایم استفاده می‌شوند. بنا بر این گزارش در سال ۲۰۲۰ میلادی دست‌کم ۱۵ نفر با اتهام محاربه و افساد فی الارض در ایران اعدام شده‌اند.

در تاریخ هفدهم بهمن ۱۳۹۷ گزارش شد که در درگیری بین ماموران نیروی انتظامی و دو سرنشین یک خودروی پارک‌شده در کنار پمپ بنزین، تیری به سوی تانکر خالی گاز مایع شلیک شد که به انفجار و کشته شدن یک ستوان و سرباز نیروی انتظامی انجامید.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :