0

خیانت رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به رئیس جمهور وقت، پرزیدنت ترامپ

بازدید 18


روز سه شنبه ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) روزنامه واشنگتن پست و شبکه خبری سی‌ان‌ان در گزارش‌هایی جداگانه با استناد به کتابی که هنوز منتشر نشده، خبر داده‌اند، مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با همتای چینی خود بدون اطلاع رئیس جمهور وقت (پرزیدنت ترامپ)، تماس گرفته و همچنین به فرماندهان مربوطه دستور داده که دستور احتمالی حمله‌ای اتمی را بدون هماهنگی با او اجرا نکنند.

بنا بر این گزارش‌ها، باب وودوارد، خبرنگار تحقیقی مشهور آمریکایی و دیگر نویسنده کتاب “خطر”، روبرت کاستا آورده‌اند که میلی دو بار با لی‌سوآچنگ، ژنرال چینی تماس تلفنی برقرار کرده است. در نخستین گفت‌وگو در تاریخ سی‌ام اکتبر، چند روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا میلی به ژنرال چینی گفته است: «ژنرال لی، می‌خواهم به شما اطمینان دهم که دولت آمریکا باثبات است و همه چیز خوب خواهد شد. ما به شما نه حمله می‌کنیم و نه دست به عملیاتی نظامی علیه شما خواهیم زد.»

پس از نمایش ششم ژانویه که توسط دموکرات ها علیه پرزیدنت ترامپ طرح ریزی شده بود، میلی دوباره با لی تماس گرفته و به او باردیگر گفته است که “ما ۱۰۰ درصد پایداریم و همه چیز خوب است”. در ادامه گزارش آمده است که این مقام آمریکایی به منظور متقاعد کردن پکن، حتی رزمایش نظامی آمریکا را به تعویق انداخته است.

در کتاب “خطر” همچنین آمده است، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به فرمانده مربوطه دستور داده است، درصورتی که دونالد ترامپ قصد استفاده از اختیارات خود برای صدور فرمان حمله اتمی را داشته باشد، پیش از اجرا به او اطلاع دهد.

پرزیدنت ترامپ روز سه شنبه (۱۴ سپتامبر) بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن میلی را به باد انتقاد گرفته و او را مسئول خروج آشفته آمریکا از أفغانستان دانسته است. پرزیدنت ترامپ در این بیانیه آورده است: «از این نقطه عزیمت می‌کنم که او [میلی] به دلیل خیانت به کشور پای میز محاکمه کشیده خواهد شد زیرا بدون اطلاع رئیس جمهور با همتایان چینی مذاکره کرده است.»

گفته میشه به زودی میلی برای ارتباط مخفی با ارتش چین دادگاهی خواهد شد و تعدادی از فرماندهان ارتش ایالات متحده علیه وی شهادت خواهند داد.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :