0

حمله وحشیانه به تجمع معلمان/بازداشت فعالان فرهنگی+فیلم

بازدید 14


حمله وحشیانه به تجمع معلمان/بازداشت فعالان فرهنگی+فیلم

برای چندین بار در ماه‌های اخیر، شهرهای مختلف ایران شاهد برگزاری اعتراضات سراسری معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته بود. در پی این تجمعات تعدادی از معلمان به ویژه فعالان صنفی معلمان بازداشت شدند.

از اهواز گزارش شده که پس از پایان تجمع امروز معلمان، نیروهای امنیتی پیروز نامی، دبیر هیات مدیره کانون معلمان استان خوزستان را بازداشت کرده است. گزارش‌های غیر رسمی از بازداشت تعداد دیگری از معلمان در این استان حکایت دارد.

از مشهد هم گزارش شده که یکی از معلمان شرکت کننده در تجمع بازداشت شده است. گروهی از معلمان در اعتراض به بازداشت او تحصن کردند. (فیلم زیر)

تجمع اعتراضی معلمان در شهر بوشهر هم با برخورد نیروهای امنیتی رو به رو شد و به گزارش کانال تلگرامی شورای هماهنگی تشکل‌های فرهنگیان محسن عمرانی، از فعالین صنفی بوشهر و محمود ملاکی عضو هیات مدیره کانون معلمان بوشهر بازداشت شدند.

از شیراز هم گزارش شده که تجمع امروز با حضور ماموران امنیتی در سطح این شهر برگزار شد. تعدادی از فعالان صنفی معلمان بازداشت شدند که شرکت کنندگان در تظاهرات با سردادن شعار خواهان آزادی آنها شدند.

فراخوان تجمع سراسری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض به “مصوبه ناقص رتبه‌بندی و عدم اجرای آن توسط دولت، بی‌توجهی به لایحه همسان‌سازی بازنشستگان” و درخواست آزادی معلمان زندانی از جمله رسول بداقی، بازرس کانون صنفی معلمان صورت گرفت.

کانون صنفی معلمان ایران بیستم آذر ماه از بازداشت آقای بداقی خبر داد و اعلام کرد که بازداشت این معلم با “ضرب و شتم ماموران” همراه بوده و آنها تمام وسائل ارتباطی او و حتی تلفن همراه همسرش را ضبط کردند و با خود بردند.


www.youtube.com/watch?v=2ZcAvJXNd3Q

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید.
برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.


DOWNLOADSource link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :