0

حمله جمهوری‌خواهان به سخنرانی بایدن در سازمان ملل

بازدید 17


حمله جمهوری‌خواهان به سخنرانی بایدن در سازمان ملل


سخنرانی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در سازمان ملل انتقاد جمهوریخواهان را برانگیخت و آنها مواضع رئیس جمهور دموکرات را باعث تضعیف جایگاه آمریکا و نادیده گرفتن تهدیدهای موجود علیه این کشور ارزیابی کردند.

به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز نوشت: نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، با انتقاد از سخنرانی جوبایدن در سازمان ملل گفت که بایدن «واقعیت و عزم دشمنان و تهدید تروریسم و تهدید حکومت هايی مانند چین، روسیه، ایران، کره شمالی، ونزوئلا و طالبان افغانستان را نادیده گرفت.

هیلی در مصاحبه با فاکس نیوز با اشاره به اینکه در زمان دولت دونالد ترامپ، جهان از مواضع آمریکا آگاهی داشت و دشمنان و متحدان این کشور مشخص بودند، گفت: «اما در دولت بایدن دوستان مان به ما اعتماد ندارند و دشمنان مان شاد هستند.»

مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا، نیز گفت: «بایدن بار دیگر ضعف را در صحنه جهانی به نمایش گذاشت.»

پمپئو با اشاره به اینکه بایدن در سخنان خود تاکید کرده بود که جهان به رهبری قدرتمند آمریکا نیاز دارد گفت: «متاسفانه در هیچ جا حرف های بایدن نشان هایی از چنین قدرت رهبری آمریکا و جود نداشت.»

پاریس دنارد، سخنگوی حزب جمهوری خواه، در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که اظهارات بایدن در سازمان ملل با واقعیت همخوانی نداشت. بایدن درباره مقابله با کرونا صحبت کرد، اما تریبون سازمان ملل درباره نقش چین در آغاز این همه گیری چیزی نگفت.

او با اشاره به بحران کنونی در افغانستان در اثر نحوه خروج نیروهای آمریکایی از این کشور تاکید کرد که جمهوری خواهان خواستار پاسخگویی دولت بایدن خواهند بود.

باب گیبز نماینده جمهوری‌خواه ایالت اوهایو هم گفت: جمهوری‌خواهان طرحی برای استیضاح بایدن آماده کرده اند.

تارنمای خبری واشنگتن اگزمینر نوشت که اندی بیگز نماینده جمهوری‌خواه ایالت آریزونا و برایان بابین و رندی وِبِر نمایندگان جمهوری‌خواه ایالت تگزاس نیز از این طرح حمایت کرده‌اند.

گیبز گفت: او (جو بایدن) قادر به فرماندهی کل قوا نیست و این موضوع از اقداماتش از همان روز نخست ریاست جمهوری آشکار بود.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :