0

حسن نیت ایران در مذاکرات برجام در چند روز آینده مشخص می‌شود

بازدید 54وزیر خارجه آمریکا می‌گوید در روزهای آینده معلوم خواهد شد که آیا ایران با «حسن نیت» وارد ادامه مذاکرات احیای برجام شده است یا خیر.

آنتونی بلینکن که برای شرکت در نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا به سوئد رفته است، روز پنجشنبه گفت: ما طی یکی دو روز آینده متوجه خواهیم شد که آیا ایران در مذاکرات حسن نیت و جدیت دارد یا خیر.

وی در ادامه اضافه کرد که با این حال، اظهارات اخیری که از سوی ایران آمده، «دلیلی برای خوش‌بینی» نگذاشته است.

وزیر خارجه ایالات متحده همچنین گفت که با همتایان خود از روسیه و اسرائيل نیز درباره ایران صحبت کرده است.

آنتونی بلینکن تاکید کرد هنوز فرصت برای ورود معنادار جمهوری اسلامی ایران به مذاکرات احیای برجام وجود دارد.

دیدار گروسی با باقری‌کنی در وین

همزمان در روز پنجشنبه، مدیرعامل آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین با علی باقری‌کنی معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران در گفت‌و‌گوهای احیای برجام دیدار و گفت‌وگو کرد.

رافائل گروسی در توئیتی نوشت که با آقای باقری‌کنی در مورد تبادلات فعلی میان آژانس و ایران در چارچوب مذاکرات برجام و همچنین مسائل مربوط به فعالیت های دوجانبه آژانس و ایران گفت‌و‌گو کرد.

معاون وزیر خارجه ایران هم در توئیتی نوشت که با مدیرعامل آژانس گفت‌وگوهای «مثمر ثمری با هدف تداوم همکاری‌های فنی میان ایران و آژانس» داشته است. او همچنین اعلام کرد که «ایران مصمم است به مشارکت فعالانه و مثبت در گفت‌وگوها در وین ادامه دهد.»

علی باقری‌کنی روز چهارشنبه نیز در وین با انریکه مورا، هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا برای مذاکرات احیای برجام، دیدار و گفت‌وگو کرد. به گفته گیتا آرین، خبرنگار صدای آمریکا، این دیدار برای به منظور برنامه ریزی برای روزهای آتی مذاکرات احیای برجام بود.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :