0

حجاب و اسرائیل؛ تازه ترین اظهارات ضد ایرانی خامنه‌ای

بازدید 17


حجاب و اسرائیل؛ تازه ترین اظهارات ضد ایرانی خامنه‌ای

خامنه‌ای امروز در دیدار با شماری از ورزشکارانی که در المپیک توکیو شرکت کرده بودند، گفت: نام‌گذاری کاروان ورزشی به نام شهیدان بویژه شهید سلیمانی، اهدای مدال از طرف چند قهرمان به شهیدان خاص، استفاده از چفیه به‌عنوان نماد ایثار و مقاومت و سجده برآن، رعایت حجاب و پوشش بخصوص استفاده از چادر در پرچمداری کاروان و صحنه های نماز خواندن، جلوه‌هایی از ارزش‌های اسلامی و معرّف هویت ملت ایران (!!) هستند.

خامنه ای گفت: حجاب (اجباری) ورزشکاران زن ایرانی، راه را برای ورزشکاران زن کشورهای اسلامی نیز هموار کرده است به‌گونه‌ای که اکنون بانوان ورزشکار بیش از ۱۰ کشور اسلامی، با رعایت حجاب در میادین ورزشی حاضر می‌شوند.

خامنه‌ای در ادامه اظهارات ضد ایرانی خود موضوع به رسمیت نشناختن اسرائیل در میادین ورزشی را هم موضوعی بسیار مهم دانست و گفت: رژیم نامشروع صهیونیستی تلاش دارد با حضور در میدان‌های بین‌المللی ورزشی برای خود کسب مشروعیت کند و مستکبرین جهانی نیز به او کمک می‌کنند اما مسئولان محترم ورزشی و ورزشکاران نباید در این حوزه، به هیچ وجه منفعل شوند.

خامنه ای با اشاره به اقدامات متقابل جامعه جهانی برای محروم کردن ورزش ایران به دلیل مسابقه ندادن با حریف اسرائیلی گفت: وزارت ورزش و وزارت امور خارجه و دستگاههای حقوقی باید این موضوع را از راههای حقوقی دنبال و از ورزشکاران کشور و حتی ورزشکاران مسلمان دیگر کشورها همچون ورزشکار الجزایری که اخیراً محروم شد، حمایت کنند.

خامنه ای با ادعای اینکه یک ورزشکار سربلند نمی‌تواند بخاطر یک مدال با نماینده اسرائیل دست بدهد و عملا او را به رسمیت بشناسد، گفت: این موضوع سابقه دارد و در گذشته هم ورزشکاران کشورها از مسابقه با نمایندگان رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی امتناع می‌کردند و بعد از مدتی هم آن رژیم از بین رفت و رژیم صهیونیستی نیز نابود خواهد شد.

گفتنی است ورزشکاران ایرانی مدت‌هاست که اجازه مبارزه با حریفان اسرائیلی را ندارند. این در حالیست که باخت عمدی در مسابقات ورزشی، نقض مقررات محسوب می‌شود و می‌تواند با جریمه و محرومیت‌های سنگین همراه شود.

به همین دلیل به گفته کارشناسان، ورزشکاران ایرانی به توصیه کارگزاران حکومتی، برای عدم مبارزه با حریفان اسرائیلی بدون قبول ریسک محرومیت به ترفند‌های مختلف از قبیل باخت عمدی در مراحل پایین‌تر یا تظاهر به مصدومیت متوسل می‌شوند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :