0

تولد ۷۹۱ کودک از مادران ۱۰ تا ۱۴ ساله در شش ماه نخست ۱۴۰۰

بازدید 24<![CDATA[1 ساعت،57 دقیقه

استان‌وایر – سازمان ثبت احوال ایران اعلام کرد از ابتدای امسال تا روز جمعه شانزدهم مهر ماه، تعداد ۷۹۱ کودک از مادران ۱۰ تا ۱۴ ساله متولد شده‌اند. این تعداد برای مادران ۱۵ تا ۱۹ ساله طی همین مدت، ۳۶ هزار و ۵۶۲ کودک بود.

به گزارش رسانه‌ها در ایران، روز جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰، از میان ۷۹۱ کودک متولد شده توسط مادران‌۱۰ تا ۱۴ ساله تعداد ۴۲۱ پسر و ۳۷۰ نفر دختر هستند.

همچنین براساس این گزارش استان سیستان و بلوچستان با تولد ۲۴۸ کودک از مادران ۱۰ تا ۱۴ ساله طی سال ۱۴۰۰ در صدر این آمار قرار گرفته است.

این آمار بر اساس گروه سنی مادر در زمان تولد و به تفکیک جنسیت فرزند و استان منتشر شده است. پس از استان سیستان و بلوچستان که با اختلاف در رتبه اول قرار گرفته، استان خوزستان با تولد ۹۲ کودک، خراسان رضوی با تولد ۶۵ کودک، گلستان با تولد ۴۶ کودک و کرمان با تولد ۴۵ کودک در صدر آمار کودکان متولد شده از مادران ۱۰ تا ۱۴ ساله قرار دارند.

این در حالی است که در استان خراسان جنوبی تنها با تولد یک پسر، استان کهگیلویه و بویر احمد با تولد یک دختر و استان قم نیز با تولد یک دختر و استان ایلام با تولد دو دختر، استان‌ها با کمترین کودک از مادران ۱۰ تا ۱۴ ساله هستند.

هم‌چنین براساس این گزارش تعداد ۳۶ هزار و ۵۶۲ کودک از مادران ۱۵ تا ۱۹ ساله متولد شده‌‌اند که از این تعداد ۱۸ هزار و ۹۲۲ کودک پسر و ۱۷ هزار و ۶۴۰ کودک نیز دختر هستند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :