0

تهران چهارمین شهر آلوده جهان شد

بازدید 31<![CDATA[13 ساعت،40 دقیقه

استان‌وایر- براساس جدیدترین گزارش «پایگاه بین‌المللی سنجش و رتبه‌بندی کیفیت شهرها» (IQAIR)، تا ظهر روز سه‌شنبه شهر تهران در رتبه چهارم ۱۰ شهر آلوده جهان قرار دارد.

به گزارش «ایسنا»، روز سه‌شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰، شهر تهران با شاخص کیفیت هوای ۱۵۷، در بین ۱۰ شهر آلوده جهان، در رتبه چهارم قرار دارد. هم‌چنین شهر «لاهور» در پاکستان با شاخص ۲۰۸، آلوده‌ترین شهر جهان است.

«عباس شاهسونی»، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه‌شنبه هوای تهران را برای تمام گروه‌های سنی «بسیار ناسالم» دانست.

به گفته شاهسونی، علی‌رغم اعلام شرایط اضطراری توسط «دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی» که نماینده وزارت بهداشت در شهر تهران است، هیچ تصمیمی برای کاهش منابع انتشار و کاهش مواجهه مردم گرفته نشده است.

او با بیان این که هوای تهران چنان آلوده است که طبق قانون مردم می‌توانند دورکاری کنند، گفت: «می‌توان کلاس‌ها را مجازی برگزار کرد تا این که میزان آلاینده‌ها کم شوند اما متاسفانه تاکنون هیچ اقدام مثبتی انجام نشده است.»

براساس جدیدترین گزارش پایگاه بین‌المللی سنجش و رتبه‌بندی کیفیت شهرها، در بین ۱۰ شهر آلوده جهان، نام سه شهر از کشور هند و دو شهر از پاکستان قرار دارد.

پس از لاهور در پاکستان، شهرهای دهلی و کلکته در هند در رتبه‌های دوم و سوم هستند.

هم‌چنین شهرهای بمبئی در هند، کابل در افغانستان، شهر کویت در همین کشور، کاراچی در پاکستان، کاتماندو در نپال و هنگ کنگ در رتبه‌های پنجم تا دهم قرار گرفته‌اند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :