0

تنها کشور عربی که به کنفرانس جهانی دموکراسی دعوت شد

بازدید 12


تنها کشور عربی که به کنفرانس جهانی دموکراسی دعوت شد

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در عراق، تاکید دارد که هیچ مدرکی دال بر تقلب سیستماتیک در انتخابات پارلمانی عراق وجود ندارد. وی نسبت به هرگونه اقدامات غیر قانونی برای وقت‌کشی یا بی‌اعتبار ساختن نتایج انتخابات و یا اقدام به تغییر نتایج آن از طریق ارعاب و اعمال فشار هشدار داد.

از سوی دیگر مقتدی صدر، رهبر ائتلاف پیروز در انتخابات اخیر عراق و مخالف حضور جمهوری اسلامی در عراق در واکنش به گفته‌های نماینده ویژه سازمان ملل خاطرنشان کرد که گفته‌های این نماینده فرصت خوبی است که مخالفان نتایج انتخابات (شبه نظامیان شیعه تحت امر سپاه پاسداران) درباره عملکرد خود بازنگری کنند.

در همین حال اعلام شد که عراق تنها کشور عربی خاورمیانه است که به کنفرانس جهانی دموکراسی دعوت شده است.

به گزارش میدل ایست نیوز: «جو بایدن»، رئیس جمهوری امریکا، از سران 110 کشور جهان برای مشارکت در کنفرانسی مجازی درباره دموکراسی که قرار است در ماه دسامبر آینده برگزار شود دعوت کرد.

بر اساس بیانیه‌ای که وزارت امور خارجه امریکا از کشورهای دعوت‌شده به این کنفرانس منتشر کرده، از کشورهای خاورمیانه فقط نام عراق دیده می‌شود. البته کاخ سفید از اسرائیل هم برای شرکت در این کنفرانس دعوت کرده است.

چین، رقیب اصلی امریکا، هم در میان دعوت‌شدگان دیده نمی‌شود هرچند تایوان در این لیست حضور دارد.

این لیست همچنین کشورهایی مانند پاکستان و هند را شامل شده اما نام ترکیه که متحد امریکا در پیمان ناتو است دیده نمی‌شود.

در میان کشورهای اروپایی حضور نام لهستان که اتحادیه اروپا آن را به نادیده گرفتن حاکمیت قانون متهم می‌کند و نبود نام مجارستان که نخست‌وزیری جنجال‌برانگیز دارد هم جالب توجه است.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :