0

تفهیم اتهام نرگس محمدی در اوین؛ خواندن ترانه «از خون جوانان وطن لاله دمیده» از اتهامات او است

بازدید 9تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی، با انتشار متنی در کانال تلگرامی خود از تفهیم اتهام به این فعال مدنی زندانی خبر داد.

آقای رحمانی روز سه‌شنبه ۲ آذر ماه نوشت نرگس محمدی، سخنگو و نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر، روز دوشنبه از انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین به دادسری مقدس در زندان اوین منتقل و اتهامات جدیدی از جمله «شرکت در مراسم کشته‌شدگان آبان به شکل ممتد»، «روشن کردن شمع برای کشته‌شدگان هواپیمای اوکرینی»، «نشر اخبار تعرض به زندانیان زن در زندان» و «عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر» به او ابلاغ شده است.

بر اساس این گزارش، خواندن ترانه «از خون جوانان وطن لاله دمیده برای کشته شدگان آبان»، «انتشار کتاب شکنجه سفید»، و «عدم تمکین به رای دادگاه ۳۰ ماه زندان، شلاق، و جریمه» از دیگر اتهاماتی است که در دادسرای مقدس به خانم محمدی ابلاغ شده است.

همسر این فعال مدنی زندانی در ادامه افزوده است تمام فعالیت‌های نرگس محمدی بعد از آزادی از زندان در تاریخ ۱۷ مهر ۹۹ جرم تلقی شده است.

نرگس محمدی روز سه‌شنبه ۲۵ آبان ماه، در دومین سالگرد آغاز اعتراضات مردم ایران در آبان ۹۸ و کشته شدن و بازداشت صدها تن از معترضان توسط نیروهای امنیتی و نظامی، و هنگام شرکت در مراسم دومین سالگرد یادبود ابراهیم کتابدار،که یکی از جانباختگان این اعتراضات است، در کرج بازداشت شد.

خانم محمدی یک روز پس از بازداشت در یک تماس کوتاه تلفنی از زندان اوین خبر از ابلاغ حکم «۳۰ ماه زندان» صادر شده برای خود داد و گفت قرار است او را شلاق بزنند.

تقی رحمانی پیشتر روز دوم خرداد سال جاری از محکومیت مجدد این فعال مدنی زندانی از سوی شعبه ۱۱۷۷ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدس تهران به «تحمل ۸۰ ضربه شلاق تعزیری، ۳۰ ماه حبس تعزیری و پرداخت دو فقره جزای نقدی» خبر داده بود.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :