0

تداوم آتش‌سوزی در جنگل‌های کردکوی؛ از بالگردها خبری نیست

بازدید 21<![CDATA[17 ساعت،41 دقیقه

استان‌وایرـ بنا بر گزارش‌های رسمی، بیش از ۱۵۰ هزار هکتار از جنگل‌های کردکوی استان گلستان در آتش سوخته‌اند و تلاش برای خاموش کردن این آتش‌سوزی ادامه دارد.

روز جمعه دوم مهر ۱۴۰۰، «عبدالرحیم لطفی»، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان به رسانه‌های ایران گفته است: «آتش سوزی در منطقه یانه‌سر تا حد زیادی کنترل شده اما حریق در ارتفاعات رادکان هم‌چنان فعال است.»

او هم‌چنین با اشاره به دسترس نبودن هلی‌کوپترهای آتش‌نشانی گفته است: «ما از عصر دیروز برای اعزام بالگرد درخواست کردیم اما هنوز بالگرد به منطقه نرسیده است. علت تاخیر در اعزام بالگردها را نمی‌دانیم و مسوولان ستاد مدیریت بحران باید نسبت به این مساله پاسخ‌گو باشند. ولی باید توجه داشته باشیم که با سرعت شدید وزش باد در شرایط کنونی، کار اطفای حریق به این سادگی‌ها امکان‌پذیر نیست.»

بنا به گفته این مقام محلی، حدود ۲۰۰ نفر از نیروهای مردمی، دوست‌داران محیط زیست، محیط‌‌‌بانی و برخی نیروهای نظامی برای اطفای حریق به ارتفاعات رادکان اعزام شده‌اند و با دست خالی در حال تلاش برای خاموش کردن این آتش هستند.

خبرگزاری «ایرنا» در گزارشی نوشته که این آتش‌سوزی ظهر روز پنج‌شنبه اول مهر در سه محدوده یانه‌سر، رادکان و درازنو در جنگل‌های کردکوی آغاز شده است.

روز پنج‌شنبه هواشناسی استان گلستان نسبت به گرمای هوا هشدار داده و گفته بود با وجود وزش باد شدید، احتمال شروع آتش‌سوزی وجود دارد.

آتش‌سوزی جنگل‌ها در اثر تغییر اقلیم و گرمایش کره زمین موضوعی است که گریبان اقلیم شکننده ایران را هم گرفته است. با این‌حال، مقامات جمهوری اسلامی در تهیه تجهیزات کافی و به‌روز اطفای آتش‌سوزی جنگل‌ها، تاکنون اقدام موثری انجام نداده‌اند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :