0

تجمع خانواده و نزدیکان جوان کشته شده ایلامی در مقابل زندان تهران بزرگ

بازدید 15<![CDATA[13 ساعت،7 دقیقه

استان‌وایر- خانواده‌ امیرحسین حاتمی، جوان ایلامی که در زندان تهران بزرگ کشته شده است، به همراه جمعی از شهروندان در اعتراض به قتل او در مقابل زندان تهران بزرگ تجمع کردند.

ویدیوهایی از این تجمع در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که در آن معترضان با سر دادن شعار خواهان پاسخگویی قوه قضاییه شده‌اند.

در این تجمع معترضان، پلاکاردی در دست داشتند که روی آن نوشته شده جوانان شهرستان سیروان در استان ایلام خواستار رسیدگی به «قتل عمدی» امیر حسین حاتمی در زندان تهران بزرگ هستند. 

امیرحسین حاتمی که اهل روستای لرنی در شهرستان سیروان است، روز شنبه، سوم مهرماه، بر اثر «ضرب و شتم ماموران نیروی انتظامی» در زندان فشافویه (تهران بزرگ) جان باخت.

صفحه توییتر ۱۵۰۰ تصویر گزارش کرده است که امیرحسین حاتمی در اواخرهفته گذشته با یکی از مامورین درگیری لفظی پیدا می‌کند. همان‌موقع  ۷ نفر از ماموران او را وسط سالن می‌خوابانند و با باتوم به سر و بدنش می‌زنند. انگشت‌های‌ پاهایش شکسته شده و آثار کبودی روی تمام بدنش دیده می‌شود و پس از یک شب که در کما بوده به‌علت خونریزی مغزی جان خود را از دست می‌دهد.

مرگ این شهروند چند روز پس از مرگ مشکوک شاهین ناصری، شاهد شکنجه نوید افکاری، در انفرادی زندان تهران بزرگ رخ داده است.

شاهین ناصری، کارشناس بازرگانی و زندانی غیرسیاسی، در زندان بزرگ تهران بود که شهریور پارسال شهادت داده بود که در زمان حضور در اداره آگاهی شیراز «شاهد عینی شکنجه‌های قرون وسطایی» بر نوید افکاری بوده است.

بسیاری مرگ ناگهان آقای ناصری را «مشکوک» می‌دانند و برادرش به‌ نقل از دوستان این زندانی گفته است که او «در سلول انفرادی کشته شده است.»

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :