0

تایید استفاده از سلاح ساچمه‌زن در سرکوب اعتراضات اصفهان

بازدید 11<![CDATA[12 hours, 30 minutes

استان‌وایر- فرمانده یگان‌های ویژه پلیس ایران استفاده از اسلحه ساچمه‌زن را در سرکوب اعتراضات آذرماه در اصفهان تایید کرد.

«حسن کرمی» امروز یک‌شنبه ۱۹دی‌۱۴۰۰ در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر ادعا کرد، رفتار نیروهای یگان‌ ویژه در برخورد با معترضان «نرم» بوده و از سلاح‌هایی چون کلاشینکف که سلاح سازمانی آن‌ها است، برای مهار اعتراضات استفاده نکرده‌اند.

او گفت سنگین‌ترین سلاح ماموران «در ناآرامی‌های اجتماعی در خیابان سلاح ساچمه‌زن است.»

اظهارات حسن کرمی در حالی منتشر می‌شود که ویدیوهای منتشر شده از برخوردهای یگان ویژه با معترضان در اعتراضات مردم اصفهان به بحران آب نشان می‌دهد، یورش‌ها بسیار خشونت‌آمیز بوده و شمار زیادی از معترضان به دلیل اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای به بدن و چشم و صورت آسیب‌های جدی دیده‌اند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی و برخی از پزشکان و اعضای کادر درمان نیز در روزهایی که نیروهای یگان ویژه به سرکوب گسترده اعتراضات اصفهان مشغول بودند، مجروح شدن برخی معترضان از ناحیه چشم به دلیل اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای را تایید کرده و افزایش قابل توجه آمار جراحی‌های پارگی چشم در برخی بیمارستان‌های اصفهان خبر دادند.

بر اساس آخرین گزارش سازمان حقوق بشر ایران، بیش از ۳۰۰ نفر در جریان این اعتراض‌ها بازداشت و حدود ۴۰ نفر دچار آسیب‌های جدی چشمی شدند.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :