0

بیانیه دختر گروگان ایرانی-آلمانی بمناسبت سالگرد بازداشت..

تصویر پیدا نشد !
بازدید 18


بیانیه دختر گروگان ایرانی-آلمانی بمناسبت سالگرد بازداشت..

بیانیه دختر گروگان ایرانی-آلمانی بمناسبت سالگرد بازداشت مادرش در ایران

دختر ناهید تقوی، زندانی ایرانی-آلمانی در بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد بازداشت مادرش گفته است که دلیل بازداشت مادرش «افکارش» بوده است و «اجازه نمی‌دهد او به مهره کثیف دولت‌های آلمان و ایران برای معاملات و بده بستان‌هایشان تبدیل شود».

مریم کلارن در بیانیه‌ای که روز یکشنبه ۲۵ مهر در صفحه توئیتر خود منتشر کرد با اشاره به گذشت یک‌سال از بازداشت مادرش گفته که او با وجود بیماری، «هفت ماه از این یک‌سال را در سلول‌های انفرادای سرد و هزار ساعت بازجویی گذرانده است».

خانم کلارن دلیل بازداشت مادرش را «افکار، عقاید، پژوهش و دغدغه زنان، کارگران، محیط زیست و انتقاد از سرکوب و جنگ‌های بی‌انتها در خاورمیانه و ستم به مردم عنوان کرده است».

به گفته او، «رژیم ایران خانم تقوی و دوستانش را به خاطر گفت‌وگو در خانه، کافه، پارک و اعتراض به شرایط بد مردم زندانی کرده است».

جامعه بین‌المللی حقوق بشر در آلمان نیز پیشتر دلیل بازداشت خانم تقوی را «فعالیت دیرینه او در زمینه دفاع از حقوق بشر در ایران به خصوص حقوق زنان و دفاع از آزادی بیان» عنوان کرده بود.

دختر ناهید تقوی در ادامه بیانیه خود با اشاره به وضعیت جسمانی مادرش، به‌ویژه در چهل روز گذشته و ارائه وثیقه درخواستی، گفته که تاکنون با مرخصی درمانی او موافقت نشده است.

مریم کلارن اوایل مهر امسال گفته بود که با وجود نیاز فوری مادرش به عمل جراحی و ارائه وثیقه دو میلیارد تومانی، مسئولان زندان همچنان از دادن مرخصی به او خودداری می‌کنند.

خانم کلارن گفته بود که طبق نظر متخصص مغز و اعصاب خانم تقوی نیاز به عمل فوری کمر دارد و وثیقه تعیین‌شده از ۲۴ شهریور پرداخت شده است.

دختر خانم تقوی بارها اعلام کرده که مادرش از فشار خون بالا، دیابت و کمردرد رنج می‌برد و بیماری‌های او پس از بازداشت شدت گرفته است و با وجود ابتلای مادرش به کرونا در زندان، او تاکنون به مرخصی اعزام نشده است.

ناهید تقوی، شهروند ایرانی-آلمانی، ۲۵ مهر ۹۹ توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در خانه‌اش در تهران بازداشت شد.

به گزارش رادیو فردا، حکومت ایران در سال‌های اخیر تعدادی از اتباع خارجی و ایرانی‌های دو تابعیتی را به اتهام‌های گوناگون از جمله جاسوسی، همکاری با نهادهای امنیتی خارجی و یا اقدام علیه نظام با هدف اخذ امتیاز و پیشبرد برخی مذاکرات سیاسی و اقتصادی و تبادل زندانی بازداشت کرده است.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :