0

برخورد خشونت‌بار با اعتراض‌ها در اصفهان؛ اینترنت در مناطقی از ایران «قطع» شد

بازدید 30هم‌زمان با مقابله خشونت‌بار نیروهای انتظامی و امنیتی با اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردمی در اصفهان، گزارش‌ها حاکی از اختلال در اینترنت این استان و برخی مناطق دیگر ایران است.

روزنامه شرق روز جمعه ۵ آذر در حساب توییتر خود به نقل از «شهروندان اصفهانی و شاهدان عینی» از قطعی اینترنت همراه در بخش‌های مرکزی شهر اصفهان خبر داد و نوشت «اینترنت اپراتور همراه اول در محدوده خیابان شهدا و خیابان بزرگمهر و خیابان‌های اطراف پل خواجو قطع است.»

بنا بر این گزارش، اپراتور همراه ایرانسل و رایتل نیز در مناطق مذکور قطع است و «کاربران امکان استفاده از آن را ندارند.»

شرق همچنین نوشته وضعیت اینترنت ثابت یا خانگی در مناطق مختلف اصفهان «متفاوت» است و «با قطعی گسترده چون اینترنت همراه مواجه نیست.

همزمان، شهروندان از قطع اینترنت در اهواز در دو روز گذشته گزارش می‌دهند.

در تابستان ۱۴۰۰ شهرهای مختلف خوزستان شاهد دو هفته اعتراض مداوم شهروندان نسبت به بی‌آبی بود؛ اعتراضی که اگرچه در آن زمان فروکش کرد اما بحران آب در این استان همچنان پابرجا است.

همچنین، کانال تلگرامی کلمه، که عمدتا اخبار مربوط به «جنبش سبز» را پوشش می‌دهد، بدون ذکر منبع گزارش داده است که اینترنت در چهارمحال و بختیاری و خوزستان، دو استانی که پیش از این شاهد اعتراضات مردمی مشابه بودند، نیز مختل شده است.

اختلال در اینترنت توسط مقامات ایران برای کند یا مسدود کردن جریان خبررسانی بارها در این کشور اتفاق افتاده است.

در روز ۲۵ آبان ۱۳۹۸، هم‌زمان با گسترش اعتراضات سراسری علیه ارکان جمهوری اسلامی که در پی اعلام گران شدن بنزین آغاز شده بود، مقامات جمهوری اسلامی اینترنت کشور را قطع کردند تا اخبار مربوط به اعتراضات و سرکوب آن به جهان مخابره نشود. هم‌زمان عده کم‌شماری، از دسترسی ویژه به اینترنت برخوردار بودند و در نوشته‌هایشان وضع داخل ایران را آرام توصیف می‌کردند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :