0

برجام؛ یک منبع آمریکايی: جلسه محرمانه آمریکا و اسرائیل

بازدید 15


برجام؛ یک منبع آمریکايی: جلسه محرمانه آمریکا و اسرائیل

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با وزیر خارجه آمریکا در سازمان ملل بر ضرورت از سرگیری گفت‌وگوها در وین تأکید کرد و گفت برجام همچنان یک ابزار کلیدی برای منع گسترش تسلیحات هسته‌ای در جهان، برقراری صلح در منطقه و امنیت بین‌المللی است، اما اگر بخواهیم از اجرای کامل آن اطمینان حاصل کنیم زمان بازگشت به اجرای آن نامحدود نیست.

در همین حال روزنامه واشنگتن پست در مطلبی نوشت: آینده مذاکرات با رژیم ایران در وین نامعلوم است.

این منبع نوشت: سه ماه پس از آخرین جلسه مذاکره برای احیای برجام هنوز مشخص نیست که مذاکرات در وین از چه زمانی آغاز می‌شود یا چه کسی ممکن است نماینده دولت جدید رژیم ایران باشد. در همین حال تهران به افزایش کمیت و کیفیت غنی‌سازی اورانیوم خود ادامه داده است.

دولت آمریکا هم‌چنان هشدار می‌دهد که زمان مذاکرات رو به اتمام است، بدون این‌که بگوید چقدر زمان باقی مانده است یا در صورت اتمام آن چه خواهد کرد.

همزمان وبسایت آمریکایی آکسیوس گزارش داد که آمریکا و اسرائیل هفته جاری برای بررسی نحوه تعامل با رژیم ایران در مرحله آتی، جلسه محرمانه ای برگزار کردند.

این وبسایت به نقل از دو مقام ارشد اسرائیلی آورده است که در این جلسه، طرح b در صورت عدم ازسرگیری مذاکرات مربوط به احیای توافق هسته ای بررسی شد.

آکسیوس از قول یک مقام اسرائیلی فاش کرد: آمریکا در صورتی که مذاکرات هسته ای به زودی از سرگرفته نشود، تحریم های اضافی علیه رژیم ایران اعمال خواهد کرد.

این وبسایت با اشاره به اینکه اهمیت این جلسه از این حیث است که از زمان کابینه جدید اسرائیل، اولین باری است که یک گروه کاری راهبردی و محرمانه آمریکایی- اسرائیلی درباره ایران تشکیل جلسه می دهد.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :