0

برجام؛ شرط‌گذاری رژیم ایران/اروپا: به بن بست رسیده‌ایم

بازدید 25


برجام؛ شرط‌گذاری رژیم ایران/اروپا: به بن بست رسیده‌ایم

وزیر خارجه دولت رئیسی امروز با بیان اینکه سیاست ما مبنی بر «اقدام در برابر اقدام و عمل در برابر عمل» در مقابل آمریکا است، گفت: پیش‌شرط مذاکرات برای احیای برجام، «حسن نیت و اقدام جدی آمریکا قبل از مذاکره» است و تهران مذاکره را از «زمان خروج ترامپ از برجام دنبال می‌کند و نه موارد دیگر».

این در حالی است که آمریکا بارها اعلام کرده که ابتدا رژیم ایران باید به تعهدات برجامی خود بازگردد و مادامی که تهران به تعهدات هسته‌ای خود پایبندی کامل نشان ندهد، تحریم‌ها لغو نخواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس امروز نوشت: آمریکا و شرکا هشدار می‌دهند در صورتی که ایران برنامه اتمی خود را به پیش ببرد، با انزوای بین المللی بیشتر و نیز مجازات‌های اقتصادی جدید و شاید حتی اقدام نظامی روبرو شود.

یک دیپلمات اروپایی هم به وبگاه پولیتیکو گفته امیدی به ازسرگیری گفتگوها برای احیای برجام ندارد

به گزارش سایت حکومتی شفقنا؛ این دیپلمات اروپایی به پولیتیکو گفت: به نظر می رسد (در زمینه از سرگیری گفتگوهای هسته ای با ایران) به بن بست رسیده ایم و من بسیار نگرانم. امیدوارم اشتباه کنم ولی اگر کارها بر همین منوال پیش برود، به هیچ جا نمی رسیم.

این دیپلمات اروپایی که نخواست نامش فاش شود مدعی شد ایران فقط به دنبال وقت تلف کردن است و گفت: من بدبینم که ایده گفتگو در بروکسل هم می تواند تنها یک مسیر انحرافی باشد.

در این میان روزنامه ابتکار در تهران با هشدار به دولت رئیسی نوشته است: فرصت خطا کردن نداریم.

روزنامه آرمان هم نوشت: امروز چرخ اقتصاد می‌لنگد همین حلقه به تنهایی می‌تواند آرامش و حتی امنیت را به خطر بیندازد.

روزنامه جهان صنعت هم نوشت: با یک شرایط ابهام‌آلود مواجه هستیم و نقشه راهی برای درمان چالش های اقتصادی نداریم. سردرگمی و نبود نقشه راه کلان اقتصادی موجب می‌شود که دولت نداند از کجا باید شروع کند و هر گونه تصمیم غیرمنطقی در این حالت می‌تواند وضعیت را بغرنج‌تر کند، منابع کشور را تلف کند و اقتصاد را به نقطه برگشت‌ناپذیری برساند که دیگر امکان اصلاحات اقتصادی نیز وجود نداشته باشد.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :