0

بحران آب در ایران؛ اعتراضات شهرکرد وارد چهارمین روز شد

بازدید 6<![CDATA[1 ساعت،53 دقیقه

استان‌وایر – اعتراضات مردم چهارمحال و بختیاری به بحران آب و طرح‌های انتقال آب از این استان به استان‌های دیگر وارد چهارمین روز خود شد.

هزاران نفر از شهروندان این استان، روز چهارشنبه، ۳ آذر۱۴۰۰، در چهارمین روز این اعتراضات به سیاست گذاری‌های غلط و عدم برنامه‌ریزی در حوزه منابع آبی، در محل میدان «امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون» و استانداری این استان در شهرکرد، تجمع کردند.

در تجمع روز چهارشنبه، شعارهایی چون «دشمن ما همینجاست، دروغ میگن آمریکاست»، «اینجا چهارمحاله، بردن آب محاله»، «چهارمحالی میمیرد، ذلت نمیپذیرد»، «ننگ ما، ننگ ما، صدا و سیمای ما» سر دادند.

رسانه‌های ایران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز به پوشش این تجمعات پرداخته‌اند.

این رسانه‌ها نوشته‌‌اند تجمع‌کنندگان می‌خواهند «خواسته‌های خود را در خصوص لزوم اجرای عدالت در توزیع آب به گوش مسئولان برسانند».

طی هفته‌های اخیر کشاورزان و شهروندان در اصفهان نیز با تجمع هزاران نفره در بستر خشک زاینده رود، نسبت به بحران آب در این استان اعتراض کردند. این تجمعات در اصفهان همچنان ادامه دارد.

پیش از این در تیرماه امسال نیز شهروندان خوزستانی اعتراضات مشابه‌‌ای را برگزار کردند. با ورود پلیس و نیروهای امنیتی، آن اعتراضات به خشونت کشیده شد و تعدادی از شهروندان کشته شدند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :