0

بازگشت فوتبالیست‌های ایرانی به امارات

بازدید 7احمد نوراللهی هافبک ملی‌پوش پرسپولیس پس از شش فصل بازی برای این تیم، به باشگاه شباب الاهلی امارات پیوست.

از تابستان ۱۳۹۲ تاکنون و در پی تغییر نام لیگ امارات، هیچ بازیکن ایرانی در این کشور توپ نمی‌زد. حالا که لیگ امارات «المحترفین» نام گرفته، پای بازیکنان ایرانی به امارات باز می‌شود.

آخرین بازیکن ایرانی در امارات محمدرضا خلعتبری (عجمان) بود که با تغییر نام این لیگ، بدون انجام بازی و با توافق مالی محمد رویانیان با طرف اماراتی، قراردادش را فسخ کرد تا به پرسپولیس بپیوندد.

مدیرعامل وقت پرسپولیس، جذب خلعتبری را اقدام ملی برای دفاع از نام خلیج فارس دانست. اما رحیمی مدیرعامل سپاهان با اعتراض به نحوه جذب این بازیکن گفت: «هيچ منتی بر خليج فارس نيست. اگر من بودم يک دلار هم به عجمان نمی‌دادم وقتی آنها نام جعلی را روی خليج فارس گذاشته‌اند».

میرشاد ماجدی سرپرست استقلال هم با اشاره به تاریخ غیرقانونی فسخ قرارداد گفت خوشحال است خلعتبری در امارات بازی نمی‌کند، اما قوانین لیگ ایران هم نباید نقض شود.

عجمان یک میلیون دلار برای صدور رضایت‌نامه خلعتبری درخواست کرد. رویانیان گفت این مبلغ توسط یک «خیّر کارآفرین» تأمین شده است.

باشگاه الاهلی در سال ۱۳۸۰ علی کریمی شماره هشت پرسپولیس را به خدمت گرفت و حالا پس از ۲۰ سال دوباره این تیم اماراتی با یار شماره هشت پرسپولیس قرارداد بسته.

حشمت مهاجرانی، حسن روشن، حسن نظری، عبدالرضا برزگری، ابراهیم قاسم‌پور، علی دایی، مسعود شجاعی، فرهاد مجیدی، کریم باقری، مهرداد میناوند، جواد کاظمیان، جواد نکونام و رسول خطیبی از جمله مربیان و بازیکنان پرتعداد ایرانی‌اند که سابقه فعالیت در امارات را دارند.

فوتبال‌‌دوستان اماراتی در پی عادی‌سازی روابط این کشور با اسرائیل، شاهد حضور ضیاء سبع در باشگاه النصر بودند، اولین بازیکن اسرائیلی که در لیگ امارات به میدان رفته است.

باشگاه شباب الاهلی پس از جذب نوراللهی، قصد دارد مهدی قایدی ستاره ملی‌پوش استقلال را هم به خدمت بگیرد. بنا بر اعلام رسانه‌های ورزشی ایران، مهدی علی سرمربی الاهلی، ایرانی تبار است.

این تیم در فصل اخیر لیگ برتر امارات جایگاه سوم جدول را به دست آورد و در فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا نیز حضور خواهد یافت.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :