0

بازداشت دو فعال کارگری در شهر رشت

بازدید 32<![CDATA[11 ساعت،10 دقیقه

استان‌وایر- ماموران امنیتی شهرستان رشت ساعت هشت و ۳۰ دقیقه صبح امروز سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ با یورش به منزل «سعید رضایی» و «احسان رضایی»، دو برادر فعال کارگری، آن‌ها را بازداشت و با خود به مکان نامعلومی برده‌اند.

بر اساس گزارش «اتحادیه کارگران آزاد ایران»، ماموران امنیتی هم‌زمان با بازداشت این دو برادر، به منزل پدری آن‌ها در شهرستان رودسر رفته و قصد بازداشت بدون ارایه حکم قضایی «مرضیه دورود»، مادر سعید و احسان‌ را داشتند که با مقاومت او و همسرش روبه‌رو شده و موفق به دستگیری او نشدند. ماموران امنیتی به مادر سعید و احسان رضایی اعلام کرده‌اند که با حکم قضایی، برای دستگیری او اقدام خواهند کرد.

سعید رضایی پیش‌تر نیز سابقه بازداشت دارد. او از جمله فعالان کارگری است که در تجمع روز جهانی کارگر سال ۱۳۹۸ مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت شده بود.

اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن محکوم کردن بازداشت سعید رضایی و احسان رضایی و اقدام به دستگیری مرضیه دورود، مادر آن‌ها، خواهان آزادی فوری آن‌ها شده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :