0

ایران – کره جنوبی؛ ۱۰ هزار تماشاگر با دو دوز واکسن

بازدید 19<![CDATA[15 ساعت،13 دقیقه

استان‌وایر- «علیرضا رئیسی»، سخن‌گوی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرده است که در دیدار ایران و کره جنوبی، ۱۰ هزار تماشاگر ایرانی به شرط تزریق دو دوز واکسن کرونا، مجوز ورود به ورزشگاه آزادی را دریافت خواهند کرد.

تیم ملی ایران بیستم مهرماه در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه «آزادی» میزبان کره جنوبی خواهد بود.

پیش از این، «جیانی اینفانتینو»، رییس فدراسیون جهانی فوتبال از «شهاب‌الدین عزیزی خادم»، رییس فدراسیون فوتبال درخواست کرده بود مقدمات بازگشت زنان به ورزشگاه آزادی را در این مسابقه فراهم کند.

هفته گذشته، وزارت ورزش و جوانان در درخواستی رسمی به ستاد ملی مقابله با کرونا، خواستار موافقت این نهاد با حضور ۵۰۰ تماشاگر در ورزشگاه آزادی برای دیدار ایران و کره جنوبی شده بود. حالا این ستاد علاوه بر موافقت، تعداد را هم افزایش داده است.

این چهارمین دیدار تیم ملی ایران در راه انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهد بود. ستاد ملی مقابله با کرونا در کنار صدور مجوز برای حضور ۱۰ هزار تماشاگر در این مسابقه، صحبتی از جنسیت تماشاگرانی که می‌توانند در این بازی وارد ورزشگاه شوند، نکرده است.

از اسفند سال ۱۳۹۸ که درهای ورزشگاه‌های ایران به روی تماشاگران در رقابت‌های ملی و باشگاهی بسته شد، تاکنون هیچ مسابقه فوتبال با حضور رسمی تماشاگران برگزار نشده است. در فصل گذشته لیگ برتر، برخی از باشگاه‌ها به ندرت تعدادی تماشاگر را به صورت غیرقانونی وارد کرده بودند.

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :