0

امام جمعه بیرجند: استکبار برای از بین بردن ما از طریق سقط جنین تلاش می‌کند

بازدید 9<![CDATA[1 ساعت،48 دقیقه

استان‌وایر – نماینده علی خامنه‌ای در خراسان جنوبی می‌گوید استکبار جهانی از طرق مختلف از جمله ترور و سقط جنین تلاش می‌کند که جمهوری اسلامی را از بین ببرد.

سید علیرضا عبادی، روز چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ در دیدار با رییس سازمان پزشکی قانونی جمهوری اسلامی گفت: «آمار سقط جنین برای مثال نسبت به تلفات کرونا در این روزها پنج برابر بیشتر است؛ از نظر فقه ما جنین یک انسان و از طرفی حق بزرگ جامعه است که کم‌توجهی به این مسئله، سهل‌انگاری محسوب می‌شود».

امام جمعه بیرجند در خصوص سقط جنین در پزشکی قانونی ایران توضیح داد: «می‌گویند برخی موارد قانونی است و برخی هم قانونی نیست و به وسیله عناصر پزشکی در همین مجموعه انجام می‌شود همچنین گزارشاتی از مردم داریم و به ذهن می‌رسد که سازمان یافته است، در این موضوع افرادی تسلیم و افرادی در برابر سقط جنین مقاومت می‌کنند و بعدها که بچه‌ها متولد می‌شوند، سالم هستند».

به گفته او روزانه هزار سقط جنین در کشور انجام می‌شود که نگرانی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را نسبت به مسئله فرزندآوری و پیری جمعیت کشور به همراه داشته است.

او در این باره توضیح داد: «اکنون نیز به عنوان یک پنجره نجات، آخرین فرصت را برای فرزندآوری داریم و در این شرایط بی‌حساب و کتاب نسل از بین می‌رود و پیش چشم ما ساقط می‌شود و از دست ما کاری ساخته نیست».

رهبر جمهوری اسلامی طی سخن‌رانی‌های سال‌های اخیر خود بارها به موضوع فرزندآوری تاکید کرده است. پیش از ماه محرم سال جاری نیز تاکید شده بود که مداحان به موضوع فرزندآوری توجه ویژه کنند.

طی سال اخیر، مخالفت‌های بسیاری با سقط جنین در ایران شکل گرفت و تلاش‌هایی برای ایجاد مانع بر سر غربال‌گری در دوران بارداری به وجود آمد.

کبری خزعلی، رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان نیز در دی ۱۳۹۹ از اولین کسانی بود که موضوع مخالفت با غربال‌گری مادران باردار در ایران را مطرح کرد. او گفته بود مجلس ایران غربال‌گری اجباری زایمان را لغو کرده است.

در طرحی که مجلس تصویب کرده است، برای تایید سقط جنین پس از غربال‌گری، شورایی متشکل از دو فقیه، یک قاضی و چند پزشک تشکیل می‌شود و تصمیم والدین تنها تعیین‌کننده نخواهد بود.

هدف از آزمایش غربال‌گری که از سال ۱۳۸۰ در ایران در حال انجام است، تشخیص زودهنگام نقص‌ها و اختلالات کروموزومی و ژنتیکی در جنین است.

مهرماه ۱۴۰۰، معاون دادگستری استان مازندران در نامه‌ای از دو دانشگاه علوم پزشکی این استان خواست تا با ایجاد ارتباط با آزمایشگاه‌ها و مراکز بهداشتی استان، برای پیش‌گیری از سقط جنین اقدام کنند.

براساس این نامه، معاون دادگستری مازندران برای جلوگیری از سقط جنین، خواستار معرفی همه زنانی شد که تست بارداری آن‌ها مثبت می‌شود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :