0

اقامت در ایران با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار دلاری: حتی یک نفر هم متقاضی نشد

بازدید 14<![CDATA[2 ساعت،8 دقیقه

استان‌وایر- بابک دین پرست، معاون اقتصادی وزارت کشور ایران از شکست مصوبه‌ اعطای اقامت پنج‌ ساله به شهروندان خارجی در ازای سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار دلاری در ایران خبر داده و گفته است حتی یک نفر هم در چهارچوب این مصوبه متقاضی نشد.

براساس این مصوبه هر متقاضی خارجی می توانست با سرمایه گذاری یا سپرده گذاری ۲۵۰ هزار دلار در کشور که به تایید وزارت امور اقتصادی و دارایی و یا سازمان سرمایه گذاری رسیده باشد، مجوز اقامت پنج ساله در ایران دریافت کند.

معاون اقتصادی وزارت کشور ایران گفت: با وجود اینکه وزارت کشور با کمک دستگاه های ذیربط تمامی فرآیندهای کار و شیوه نامه ها را برای اجرای مصوبه مزبور تدوین و به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرده بود اما به دلیل بالا بودن رقم سرمایه گذاری، حتی یک مورد تقاضا در این چهارچوب صورت نگرفت.

دین پرست افزود که اصلاحات لازم برای کاهش رقم سرمایه گذاری، افزایش میزان سود سپرده گذاری و رفع اشکالات در فرآیند اجرای مصوبه در حال انجام است و به زودی برای تصویب به شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا ارسال شده و در آنجا تعیین تکلیف می‌شود.

این مقام وزارت کشور ایران مدعی شد: در صورت کاهش رقم سرمایه گذاری و ساز و کار جدیدی که برای این منظور در نظر گرفته می شود، می توان شاهد صدور مجوز برای اقامت های متعدد پنج ساله برای سرمایه گذاران یا سپرده گذاران بود.

تلاش جمهوری اسلامی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی با حربه اعطای اقامت ۵ ساله در ایران در حالی با شکست روبرو شده که بر اساس گزارش‌ها خروج سرمایه و مهاجرت نیروهای متخصص ایرانی از کشور شدت گرفته است.

در همین زمینه، آمار خرید ملک توسط ایرانیان در کشور ترکیه در حال رکوردشکنی است.

بر اساس گزارش مرکز آمار این کشور، شهروندان ایرانی در هشت ماه ابتدایی سال جاری میلادی، ۴۶۰۰ واحد مسکن در ترکیه خریداری کرده‌اند که نسبت به دور مشابه پارسال ۲۱ درصد و نسبت به دور مشابه سال ۲۰۱۹ حدود ۴۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :