0

افزایش آلودگی هوای تبریز به دلیل استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه‌ها

بازدید 8<![CDATA[1 ساعت،54 دقیقه

استان‌وایر – معاون استاندار آذربایجان‌شرقی می‌گوید باوجود اینکه قانون استفاده از سوخت مازوت را به خصوص هنگام آلودگی هوا منع کرده اما امسال از ۱۵ شهریور نیروگاه تبریز به دلیل تصمیمات ابلاغی از مرکز، مجبور به استفاده از سوخت مازوت به جای گاز شد.

جواد رحمتی، روز سه‌شنبه، ۲ آذر ۱۴۰۰، «استقرار صنایع آلاینده» مانند نیروگاه در نزدیکی شهر و «فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی» را از مهم‌ترین دلایل تشدید آلودگی هوای کلانشهر تبریز دانست و توضیح داد که افزایش میزان آلاینده‌های هوا در تبریز، نسبت به سال گذشته زودتر شروع شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی می‌گوید ۶۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری با میانگین عمر بالای ۱۵ سال در تبریز فعالیت می‌کنند که این اتوبوس‌ها بسیار فرسوده هستند. به گفته رحمتی «حداقل سه برابر این تعداد نیاز به افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی در تبریز داریم».

او با اشاره به اینکه مجوزی برای واردات اتوبوس به تبریز صادر نشده است، گفت که بیش از هشت سال است که سهمیه‌ای برای افزایش ناوگان حمل‌ونقل عمومی به استان‌ها تعلق نگرفته و تولیدات داخلی نیز برای تأمین نیاز‌ها جوابگو نیست.

طی هفته اخیر کلانشهر‌های تهران، تبریز، اصفهان، مشهد و اراک، با مشکل افزایش شدید آلاینده‌ها مواجه بودند.

در دهه‌ اخیر، تهران هر سال هم‌زمان با سرد شدن هوا و بازگشت پدیده وارونگی دما، با تشدید آلودگی هوا مواجه بوده است.

روز دوشنبه، یکم آذرماه، «عباس شاهسونی»، رئیس گروه سلامت و تغییر اقلیم وزارت بهداشت ایران، اعلام کرد در سال گذشته ۳ هزار و ۷۵۱ مرگ شهروندان منتسب به آلودگی هوا در تهران ثبت شده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :