0

اعلام موجودیت اولین گروه چریک شهری علیه رژیم طالبان

بازدید 81


اعلام موجودیت اولین گروه چریک شهری علیه رژیم طالبان

به تازگی اولین گروه‌های چریک شهری به رهبری احمد مسعود برای مبارزه با طالبان در چند ولایت افغانستان تشکیل شده است.

بنا به گزارشها، اولین گروه‌های چریک شهری جبهه مقاومت ملی افغانستان به رهبری احمد مسعود، همزمان در ۸ شهر و ولایت این کشور، شامل کابل، هرات، قندهار، مزارشریف، قندوز، جلال‌آباد، تالقان و شبرغان اعلام موجودیت و آغاز به فعالیت کردند.

آن‌ها در اطلاعیه تصویری خود نسبت به دستگیری‌های گسترده، زندانی، تیرباران و اعدام مردم عادی و دوست‌داران مقاومت، ناپدید شدن جوانان، زنان و عالمان دینِ مخالف طالبان هشدار داده، به عاملان این فجایع و نیز به عاملان کوچ‌های اجباری اخیر و حامیان پشت پرده‌ی حملات انتحاری اخطار کردند که به سزای اعمال ننگین‌شان در حق مردم افغانستان خواهند رسید.

این گروه اعلام کرد که بزودی در همه ولایات افغانستان نیروی مقاومت شهری کار خود را آغاز کرده، در نوبت نخست انتقام مردم را از عوامل امارت اسلامی و مقاماتی که به ملت افغانستان ظلم می‌کنند، خواهد گرفت.

آن‌ها همزمان با این اطلاعیه مسئولیت حمله به عوامل طالبان در ولسوالی شیگل را بر عهده گرفته، تاکید کردند این نخستین عملیات بخش چریک شهری جلال‌آباد در ولایت ننگرهار بوده است که به علت وجود امکانات عملیاتی در ولایت همجوار یعنی کنر آن را انجام داده‌اند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :