0

اسرائیل در واکنش به سخنرانی رئیسی برای سازمان ملل؛ پر از دروغ و بدبینی بود

بازدید 25<![CDATA[16 ساعت،6 دقیقه

 استان‌وایرـ وزارت امور خارجه اسراییل نسبت به سخنرانی مجازی «ابراهیم رئیسی»، رییس جمهوری ایران در مجمع‌عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک واکنش نشان داد و گفت که سخنان رئیسی سرشار از دروغ و بدبینی بود و او به فریب جامعه جهانی ادامه می‌دهد.

روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰، ساعاتی پس از این‌ که ابراهیم رئیسی گفته بود به‌ دنبال «تعامل موثر» با کشورهای جهان و به‌ویژه همسایگان ایران است، وزارت امور خارجه اسرائیل در بیانیه‌ای نوشت: «حکومت جمهوری اسلامی خطری آشکار و فوری برای صلح در خاورمیانه است.»

«لیور حیات» ضمن انتشار این بیانیه در صفحه توییتر خود، ابراهیم رئیسی را «قصاب تهران» خطاب و به تعدادی از وزرای دولت او که به‌ دلیل نقض گسترده حقوق بشر در فهرست تحریم‌های بین‌المللی قرار دارند نیز اشاره کرد.

او هم‌چنین گفت که رئیسی به «تحمیق» جامعه جهانی ادامه می‌دهد و از کشورهای دیگر خواست با محکوم کردن ایران، مانع دست‌یابی این حکومت به سلاح هسته‌ای شود.

پیش از این، رئیسی بدون حضور فیزیکی در مجمع عمومی سازمان ملل و در ویدیویی، اسرائیل را سازمان‌دهنده بزرگ‌ترین تشکیلات تروریسم دولتی خوانده و گفته بود: «طرح معامله قرن نیز مانند سایر طرح‌های تحمیلی قبلی شکست خورد.»

او هم‌چنین گفته بود که جمهوری اسلامی به وعده‌های امریکا اطمینان ندارد.

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :