0

آلمان؛ پرونده نوکیشان مسیحی ایرانی را دوباره بررسی کنید

تصویر پیدا نشد !
بازدید 102


آلمان؛ پرونده نوکیشان مسیحی ایرانی را دوباره بررسی کنید

یک سیاستمدار آلمانی خواستار بررسی پرونده نوکیشان ردشده مسیحی ایرانی شد

یک نماینده پارلمان آلمان از دولت این کشور خواسته است، در ارتباط با نوکیشان مسیحی وضعیت واقعی ایران را بررسی کند. پناهجویان نوکیش مسیحی گفته‌اند نهادهای آلمانی تقاضای پناهجویی آنها را قبول نمی‌کنند.

به گزارش دویچه وله، فولکر کاودر نماینده پارلمان آلمان و رئیس سابق فراکسیون حزب دمکرات مسیحی در بوندستاگ روز سه‌شنبه ۳۰ شهریور (۲۰ سپتامبر) در مصاحبه با روزنامه آلمانی “ولت” از دولت آلمان خواست پرونده نوکیشان مسیحی ایرانی را که تقاضای پناهندگی‌شان در آلمان رد شده، مورد بررسی قرار دهد.

این سیاستمدار آلمانی خواستار آن شد که در رابطه با رسیدگی و بررسی پرونده نوکیشان مسیحی وضعیت واقعی ایران مورد توجه قرار بگیرد.

کاودر قبلا نیز خواستار توقف اخراج نوکیشان مسیحی ایرانی از آلمان شده بود. او هشدار داد که این افراد در ایران با خطر اعدام روبرو هستند..

روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر نتیجه تحقیات موسسه کمک‌های مسیحی Open Doors منتشر شد که در آن گفته شده است اداره رسیدگی به امور پناهندگی و مهاجرت آلمان درباره جدی بودن اعتقاد نوکیشان مسیحی بارها تردید نشان داده و خواستار اخراج این نوکیشان شده، درحالی که وضعیت در کشورهای این نوکیشان مسیحی بسیار خطرناک است.

به گفته موسسه یاد شده بیش از پنج هزار نوکیش مسیحی تجربیات خود را در تحقیقات انجام گرفته به اشتراک گذاشتند و گفتند اداره امور پناهندگی و مهاجرت آلمان بیشتر اوقات تأئیدیه‌ها و نامه‌های کشیشان را در مورد جدی بودن وضعیت آنها به رسمیت نمی‌شناسد.

نوکیشان مسیحی در مصاحبه با کارمندان این اداره نتوانسته‌اند گرویدن خود به مسیحیت را ثابت کنند. بیش از دو هزار نفر از این افراد گفتند تائیدیه آنها از طرف اداره مزبور رد شده‌ است.

اداره رسیدگی به امور پناهندگی و مهاجرت آلمان ضمن رد اتهامات گفته است انتقادات کلی راجع به شیوه تصمیم‌گیری در گزارش و تحقیقات بیان شده را رد می‌کند و تغییر دین متقاضیان پناهجویی در روند پناهندگی مورد توجه قرار می‌گیرد.

سازمان کمک‌های مسیحی شکایت کرده است که هیچ استاندارد یکسانی برای آزمون پناهجویان مسلمان که مسیحی شده‌اند وجود ندارد. نهادهای دولتی آلمان بارها نسبت به اطلاعات ارائه شده توسط پناهجویان نوکیش و جوامع مسیحی در آلمان تردید نشان دادند.

در تحقیقات موسسه مسیحی Open Doors وضعیت پنج هزار و ۲۰۷ نوکیش مسیحی از جمله سه هزار و ۸۱ نوکیش مسیحی از ایران، ۸۵۵ نوکیش از سوریه، ۷۵۴ نفر از افغانستان، ۲۰۶ نوکیش از عراق و همچنین نوکیشانی دیگر مسیحی از پاکستان، اریتره و نیجریه مورد ارزیابی قرار گرفته است.

در این تحقیقات ۱۳۳ کلیسای پروتستان از همه ایالت‌های آلمان شرکت کردند و تجربیات پناهجویان نوکیش مسیحی از سال ۲۰۱۷ تا مه ۲۰۲۱ مورد ارزیابی قرار گرفته است.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :