0

آخوندها و طالبان در تهران و کابل؛ زنان در خانه بمانید

بازدید 17


منابع مطلع از شهرداری تهران اعلام کردند که برای خوشایند شهردار جدید، علیرضا زاکانی، زنان مدیر در رأس مدیریت شهری جابجا و یا مجبور به استعفا شده اند.

گفته می شود که برخی از شهرداران مناطق بیست و دوگانه به بهانه تفکرات جدید حاکم بر شهرداری تهران و شورای شهر اقدام به برکناری برخی بانوان مدیر کرده‌اند و یا اینکه آن‌ها را تحت فشار گذاشتند که اگر استعفا ندهند، پست آن‌ها به کارشناس تقلیل می‌کند و دوباره خبر آمد که ۴ تا ۵ تن از مدیران زن در برخی مناطق و نواحی برکنار شده‌اند و یکی از آن‌ها هم مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۵ است.

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه گفته می‌شود طی روز‌های اخیر به برخی بانوان و مدیران میانی شهرداری اعلام کرده‌اند باید استعفا دهند، نظر شما در این زمینه چیست، گفت: چنین چیزی صحت ندارد. البته شاید استثنائاتی بوده، ولی قانونی در این زمینه وجود نداشته و لذا این قضیه کذب است.

در اقدامی مشابه، تروریست های طالبان در شهرداری کابل به زنان افغان گفته اند در خانه بمانید. این درحالی است که در مدت کوتاهی که از تسلط تروریست های طالبان بر افغانستان می‌گذرد، وزارت امور زنان از ساختار کابینه حذف شد و به‌جای آن وزارت دعوت، ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر را اضافه شده است. همین‌طور، در دانشگاه‌ها و مدارس بر دختران دانشجو و دانش‌آموز محدودیت وضع شده است. وزارت تحصیلات عالی طالبان گفته است که به آموزش مختلط دختران و پسران اجازه نمی‌دهد. به دانش‌آموزان دختر دوره‌ی ابتداییه اجازه‌ی رفتن به مکتب داده شده، اما سرنوشت دانش‌آموزان دختر بالاتر از صنف ششم هنوز روشن نیست.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :